Follow us
Vstup pre členov
Uťivateľské meno

Heslo

Registrujte sa

Newsletter
Napíšte Vašu e-mailovú adresu:


Aktuálne počasie

Chorvátsko

Ako kupovať- pre občanov Chorvátska a občanov Európskej Únie
 
Počínajúc dňom 01.02.2009 vláda Chorvátskej Republiky odstránila všetky obmedzenia pre občanov Európskej Únie kupujúcich nehnuteľnosť v Chorvátsku. Nové ustanovenia zaručujú občanom EÚ  rovnaké podmienky ako občanom Chorvátska. Už žiadne špeciálne procedúry a vyčkávania ...
 
 
 
Ako kupovať- pre občanov ostatných krajín

Opis
Cudzinci majú právo kupovať nehnuteľnosti v Chorvátsku po predošlom súhlase vydanom Ministerstvom Spravodlivosti. Toto písomné povolenie sa vydáva občanom krajín, s ktorými uzavrelo Chorvátsko dohodu o reciprocite, vo výnimočnom prípade sa toto povolenie vydáva aj občanom iných krajín.

Lepšou a rýchlejšou cestou je založenie spoločnosti. Kladom tejto cesty sú aj rôzne daňové a ďalšie iné výhody, ako napríklad aj možnosť odpočítania nákladov za renováciu. Cudzinci, ktorí si založia alebo si už založili v Chorvátsku spoločnosť, môžu kúpovať nehnuteľnosti na meno svojej spoločnosti. Náš tím Vám do 2 týždňov založí v Chorvátsku spoločnosť ( vo väčšine prípadov sa jedná o spoločnosť s.r.o. ), samozrejme v prípade, že spĺňate všetky podmienky. Vašu spoločnosť založíme s Vami, ak sa fyzicky nachádzate v Chorvátsku alebo aj bez Vašej prítomnosti. V takom prípade potrebujeme Vaše písomne splnomocnenie.
 
    Poplatok za založenie spoločnosti je €5,000- Tento poplatok zahŕňa notárske poplatky, súdne preklady, dane a kuriérske služby. V tejto sume je už zahrnutý základný kapitál spoločnosti vo výške 20 000 HRK ( cca €2800 ) . Túto sumu si môžete vybrať nasledujúci deň po založení spoločnosti.
 
     Kúpno-predajnú zmluvu je možné uzavrieť a overiť aj v zahraničí. V takomto prípade odporúčame overenie na Chorvátskej ambasáde, prípadne konzuláte. Ak takúto zmluvu overuje notár, je potrebné vyhotoviť preklad súdnym prekladateľom do chorvátštiny. Cudzinci i zahraničné spoločnosti môžu bez problémov predávať nehnuteľnosti v Chorvátsku.
 
     2 až 3 týždne po uzavretí zmluvy je potrebné zaplatiť daň z nehnuteľnosti vo výške 3% trhovej hodnoty nehnuteľnosti, odporúčame Vám nechať túto sumu právnikovi už pri podpise zmluvy. V prípade, že kupujete nehnuteľnosť ako fyzická osoba a rozhodnete sa ju do 3 rokov predať, je potrebné zaplatiť poplatok vo výške 35%. Pre podrobnejšie informácie nás kontaktujte, odporučíme Vám skúseného účtovníka.
 
     Republika Chorvátsko má jednotnú 5%-nú daň na všetky nehnuteľnosti a typy transakcii. Výška dane sa určuje na základe trhovej hodnoty nehnuteľnosti a ceny v kúpnej zmluve. Daň z nehnuteľnosti platí kupujúci alebo predávajúci, podľa toho, ako sa písomne dohodli. V prípade, že sa jedná o výmenu nehnuteľností daň zostáva rovnaká ( 4% ), ale v tomto prípade obaja zúčastnený platia daň z nehnuteľnosti.
 
     Celý tento proces môže byť dosť zdĺhavý. Radíme všetkým našim klientom, aby využili naše služby. My sme domáci, my sme ľudia z biznisu, my vieme ako to všetko funguje. Sme pri Vás pri celom procese kúpy nehnuteľnosti v Chorvátsku.
 
Ďalšie informácie môžete nájsť kliknutím na tieto odkazy:

Zdá sa Vám to trocha komplikované? S nami je kúpa domu v Chorvátsku potešením!
Rýchle vyhľadávanie
Typ nehnuteľnosti
Krajina

Cena
Od Do
Veľkosť
Od Do m2

Rozšírené vyhľadávanie
Top ponuka
Villa A - Stred
Brac Island
280m2
620,000€
Apartmán A - Stred
TROGIR
70m2
150,000€
Villa A - Stred
MAKARSKA RIVIERA
340m2
850,000€
Stavebný pozemok A - Stred
PAG ISLAND
772m2
89,000€
Kamenný dom A - Stred
KAŠTELA
78m2
49,000€
Apartmán A - Stred
KAŠTELA
102m2
136,000€
Kamenný dom A - Stred
SOLTA ISLAND
70m2
120,000€
Apartmán A - Stred
TROGIR
62m2
125,000€
Dom A - Stred
KAŠTELA
300m2
199,000€
Dom A - Stred
TROGIR
116m2
330,000€
Dom A - Stred
ZADAR
140m2
158,000€
Villa A - Stred
TROGIR
150m2
350,000€
Villa A - Stred
ZADAR
280m2
475,000€